Форт-205

Охотничий карабин

Форт-205 - самозарядный охотничий карабин калибра 7.62*39 мм. Создан на основе автомата Калашникова АКМ/АКМС. Деревянный приклад. Нарезной ствол имеет 4 канавки. 
Нож
Подробно

Форт-500М

Помповое ружье

Помповое гладкоствольное ружье калибра 12/76 мм серии Форт-500. Оснащено набором планок Пикатинни. Ружье укомплектовано тактическим телескопическим прикладом.
Нож
Подробно

Травматичний пістолет Форт-12Р

Гордість українського збройного виробництва

З проголошенням Україною незалежності та спрямуванням країни на шлях прогресивних перетворень одним з надбань демократії стала можливість деяким категоріям громадян володіти засобами активного захисту. Втіленням цієї можливості в життя зайнялося Вінницьке НВО спецтехніки «Форт» на чолі з головним конструктором Петром Зайцевим.

Так з’явився на світ засіб активної оборони, технічно призначений для стрільби еластичними кулями несмертельної дії пістолет «Форт 12Р». Елегантний та суворий зовнішній вигляд «Форта 12Р» досягнуто за рахунок збільшеної стволової частини та рукоятки, оброблених фосфатним покриттям світло-сірого кольору. Надійність, міцність конструкції, компактність, зручність та простота експлуатації, можливість приведення зброї в бойовий стан в максимально стислий проміжок часу, а також відмінна влучність та кучність стрільби зробили «Форт 12Р» найпопулярнішим спецзасобом серед існуючих сьогодні. 12-зарядний магазин, наявність затворної затримки та кнопки фіксатора магазина, розташованої безпосередньо над великим пальцем, при швидкості кулі більше 300 м/с забезпечує чималу вогневу міць, що виливається в практичні скорострільність 40 пострілів за хвилину.

травматичний пістолет Форт-12Р

Помірна потужність боєприпасів, споряджених еластичною кулею, дозволила відмовитись від складних запираючих пристроїв в конструкції зброї, що в свою чергу суттєво полегшило його розбирання та чищення. Але при всьому цьому зберігалася достатня вражаюча сила боєприпасів.
Не так давно, коли єдиним компактним засобом дистанційного ушкодження був пістолет конструкції Макарова, в пам’ятках по застосуванню зброї писалося: «…працівник органів правопорядку, тобі вручено вогнепальну зброю в якості символу твоєї влади та в знак довіри до твого розуму…». Так було і так залишається. Відповідальність при застосуванні бойової вогнепальної зброї, без перебільшень, величезна, адже ціною за будь яку, навіть дрібну, помилку може стати людське життя. Поява пістолета несмертельної дії дозволила розширити коло власників компактної зброї.

На сьогодні інспектори адміністративної служби міліції без зайвої тяганини оформлюють дозволи на придбання засобів для відстрілу патронів не смертельної дії працівникам суду, особам, які беруть участь у судочинстві, правоохоронцям, журналістам, народним депутатам України, членам громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовцям, (крім строкової служби) та державним службовцям.

Незважаючи на еластичність кулі, з досвіду застосування можна впевнено сказати, що вказані спецзасоби на сьогодні є найбільш ефективним. Відстріл кулі несмертельної дії призводиться пороховим зарядом, спричиняє втрату дієздатності правопорушника навіть з одного пострілу. При цьому не наноситься шкоди життєво важливим органам, що не можна сказати про застосування в якості пристроїв самооборони пневматичної чи газової зброї, яка не наносить суттєвих ушкоджень, а лише розлючує порушника.

Для любителів надійного, але більш компактного спецзасобу активної оборони НВО «Форт» розробило та надало у продаж через спеціалізовані пункти продажу зброї пістолет «Форт 6Р».

На закінчення, хочу звернутись до потенційних власників вказаних спецзасобів. Ваша професійна діяльність, як свідчать факти, нерідко робить вас об’єктом злочинних посягань. Скористайтесь нагодою та захистіть себе, придбавши у встановленому законом порядку вищезгадану зброю. Вона достатньо ефективно захистить від правопорушників та буде служити надійною гарантією вашої безпеки.

В. Савицький, старший інспектор ВООГП ВАСМ УМВС України в Хмельницькій області Газета «Проскурів». № 93-94. 21.11.2003